מרגישים בבית

כולנא ירושלים (ע"ר)

הרעיון

להביא את המודעות והידע הדיגיטלי לבתים במזרח העיר. פשוטו כמשמעו. מכיוון שבאופן כללי האוכלוסייה במזרח העיר מאופיינת בחשדנות רבה כלפי הפלטפורמה הדיגיטלית (במיוחד כזו המזוהה עם ה'ממסד') יהיה קשה מאוד לקיים אירועי חשיפה גדולים המקדמים את נושא ה'אוריינות הדיגיטלית' ולהוציא החוצה את התושבים שעשויים להתעניין בנושא. קל וחומר שהאתגר יהיה גדול יותר בתקופת הקורונה ומגבלות ההתקהלויות המחמירות.
גם פנייה באמצעים הדיגיטליים הקיימים דרך הרשתות החברתיות/אמצעי התקשורת השונים היא לא מספקת שכן רבים מתושבי מזרח העיר (ולבטח בגילאי 40+) לא שולטים ברזי המדיה ויתקשו מאוד לקבל הדרכה אפקטיבית ללא קשר ישיר ואישי.
בשל כך, ומתוך היכרותנו עם 'השטח' המזרח ירושלמי חשבנו על הרעיון לגבש קבוצת צעירים בעלי מוטיבציה ולהכשיר אותם בכל מה שנוגע לידע דיגיטלי הנחוץ לשימוש ולקבלת מענה דיגיטלי בסיסי לתושבי מזרח העיר-
שימוש במייל, הגשת טפסים ובירורים מול מוסדות ישראליים חשובים (עירייה, ביטוח לאומי, מס הכנסה, בנקים ועוד).
לאחר קורס בן 10 מפגשים יזמו מסיימי התוכנית מפגשים עם לפחות 10 משפחות שונות בשכונות מזרח העיר. כל מפגש כזה יהיה בן 90 דקות ויוקדש לנושא שתבחר המשפחה.
במקביל לפעילות ההדרכה האישית בבתים יפיקו מסיימי התוכנית סרטוני הדרכה קצרים שיופצו ברשתות החברתיות שמפעילים חברי וחברות העמותה.
הסרטון שיגיע למספר הזכיות הרב ביותר יזכה את המנצח במלגת לימודים מלאה. כך תגבר המוטיבציה של מפיקי הסרטונים להגיע למספר צפיות גדול יותר באופן שיגדיל את החשיפה לנושא האוריינות הדיגיטלית במזרח העיר.
מסיימי התוכנית צפויים להוות את 'חוד החנית הדיגיטלי' במזרח העיר, להפוך למדריכי קורסים דיגיטליים נוספים בעצמם ובמידה והפיילוט יצליח יהיה קל להרחיב אותו לקבוצות נוספות ולשכונות נוספות.

פירוט היוזמה

הניסיון של הארגון

פרויקטים של הארגון

ליצירת קשר